Arafat s Mubarakem o násilnostech

O izraelsko-palestinských násilnostech a o zabrzděném mírovém procesu jednal dnes v egyptském přímořském letovisku Šarm aš-Šajchu s prezidentem Husním Mubarakem šéf Palestinců Jásir Arafat. Napsala to egyptská agentura MENA. Podle agentury Reuters je dalším důvodem Arafatovy cesty snaha urovnat rozpory, které se projevily v tom, že palestinské děti minulý týden uspořádaly demonstraci namířenou proti Mubarakovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinští činitelé uvedli, že po jednání s Mubarakem odletí Arafat do Gazy, která je pod palestinskou správou, a zjistí, jak se věci mají. Vztahy mezi Egyptem a Palestinou jsou napjaté od okamžiku, kdy minulý týden asi 20 palestinských dětí uspořádalo protestní pochod kolem města Betléma na západním břehu Jordánu a táhlo s sebou osla, který měl na krku cedulku na jedné straně s namalovaným jménem Mubarak a s izraelskou vlajkou a jménem izraelského premiéra Ehuda Baraka na straně druhé.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme