Arafat s Mubarakem o násilnostech

O izraelsko-palestinských násilnostech a o zabrzděném mírovém procesu jednal dnes v egyptském přímořském letovisku Šarm aš-Šajchu s prezidentem Husním Mubarakem šéf Palestinců Jásir Arafat. Napsala to egyptská agentura MENA. Podle agentury Reuters je dalším důvodem Arafatovy cesty snaha urovnat rozpory, které se projevily v tom, že palestinské děti minulý týden uspořádaly demonstraci namířenou proti Mubarakovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinští činitelé uvedli, že po jednání s Mubarakem odletí Arafat do Gazy, která je pod palestinskou správou, a zjistí, jak se věci mají. Vztahy mezi Egyptem a Palestinou jsou napjaté od okamžiku, kdy minulý týden asi 20 palestinských dětí uspořádalo protestní pochod kolem města Betléma na západním břehu Jordánu a táhlo s sebou osla, který měl na krku cedulku na jedné straně s namalovaným jménem Mubarak a s izraelskou vlajkou a jménem izraelského premiéra Ehuda Baraka na straně druhé.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme