Arafat ustoupil protestům a odvolal svého příbuzného

Palestinský premiér Ahmad Kúraja trvá na své demisi. Předseda palestinské správy Jásir Arafat mezitím ustoupil protestujícím radikálům a odvolal svého příbuzného Músu Arafata z postu šéfa bezpečnostních sil pro Pásmo Gazy i Západní břeh Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ahmad Kurája | Foto: EPA

Ahmad Kurája prohlásil, že jeho rezignace stále platí, po mimořádném zasedání palestinského kabinetu. Oficiálním důvodem jeho rezignace je chaos v Pásmu Gazy. Jak uvedl izraelský rozhlas, palestinský premiér dnes vyzval Jásira Arafata, aby jmenoval do vedoucích funkcí v bezpečnostním aparátu vhodné osobnosti. Právě personální otázky jsou jedním z bodů sporu mezi premiérem a předsedou samosprávy.

Jásir Arafat dnes odvolal z postu velitele policie Músu Arafata, kterého funkcí pověřil teprve v neděli. Zároveň jej ale ponechal ve funkci velitele všeobecné bezpečnosti v Pásmu Gazy. Situace v pásmu je nepřehledná a na pozadí boje proti korupci probíhá mocenský boj.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme