Arafat vyzývá k terorizování nepřátel

Jásir Arafat vyzval Palestince k terorizování nepřátel. V televizním projevu, ve kterém s nelibostí komentoval 56. výročí vzniku Izraele, opakovaně vyzýval svůj lid, aby byl pevný v boji proti okupaci. Projev ukončil veršem z koránu: "Najděte, v čem je vaše síla k terorizování vašich nepřátel a nepřátel Alláha."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

neklid v Izraeli | Foto: EPA

Izrael mezitím pokračoval v operaci v pásmu Gazy. Za uplynulé dva dny zbořila izraelská armáda více než sto domů v uprchlickém táboře Rafáh. Opakované demolice domů mají sloužit k odhalení tunelů, kterými se z Egypta na palestinská území pašují zbraně.

Situace se zde přiostřuje a pomalu se jedná o malou válku, protože i ozbrojení Palestinci používají stále tvrdších metod a jejich odpor vzrůstá stejně jako počet obětí na životech, a to na obou stranách. V posledních střetnutích v oblasti Gazy bylo zabito 13 izraelských vojáků. Ještě nikdy nebylo vedení armády konfrontováno s takovou bilancí. O to tvrdší je reakce. Rakety bojových helikoptér zasáhly několik budov, které byly buď domovem vůdců či jejich úřadovny. Podle místních zpráv ale nebyl nikdo zabit.

Markéta Kaclová, Jitka Malá, Michal Kotyk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme