Arafat znovu obklíčen v Ramalláhu

Izraelské helikoptéry v Pásmu Gazy ostřelovaly raketami automobily palestinských radikálů. O život přišlo nejméně šest Palestinců a řada dalších byla zraněna. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva už v časných ranních hodinách izraelská armáda opět obsadila palestinské správní středisko Ramalláh na Západním břehu Jordánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci v Ramalláhu | Foto: ČTK/AP

Do Ramalláhu za úsvitu vjelo několik desítek izraelských tanků. Izraelské jednotky znovu obklíčily i sídlo předsedy palestinské samosprávy Jásira Arafata - ten se nachází uvnitř komplexu. Podle dosavadních zpráv se počítá pouze s tím, že Arafat zůstane izolován v domácím vězením. Mezi oběťmi zásahu v Gaze byl i aktivista militantního Hnutí islámského odporu - Hamasu. Ten byl podle izraelského rozhlasu zodpovědný za organizaci několika sebevražedných útoků.

Přestože hlavní část nynější izraelské operace probíhá na Západním břehu Joordánu, i situace v Pásmu Gazy se značně vyostřila. Na daný stav reagovaly i palestinské bezpečnostní síly, které dnes zatkly nejméně 10 příslušníků Hamasu a na duchovního vůdce hnutí šajcha Ahmada Jasína uvalily domácí vězení

Akce izraelských vrtulníků vyvolala reakci Hamasu. Ve svém prohlášení hnutí zdůraznilo, že ještě zintenzivní sebevražedné útoky proti obyvatelům židovského státu.

Milan Kopp, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme