Arcibiskup byl v Iráku unesen zřejmě omylem

K pondělnímu zajetí arcibiskupa v Iráku došlo omylem. Prohlásil to sám šestašedesátiletý kněz, který je dnes už na svobodě. Podle něj byl jeho únos jen shodou náhod. Únosci za něj původně požadovali výkupné ve výši dvou set tisíc dolarů. Duchovního nakonec útočníci propustili, aniž by výkupné dostali. Podle šéfa mosulských katolíků arcibiskupa Paulose Faražiho Rahha nebyl útok zvlášť zaměřen na křesťany. Některé ozbrojené skupiny totiž chtějí přijít snadno k penězům a únos je nejrychlejší cestou k jejich získání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bagdád | Foto: turing.wins.uva.nl

Vatikánský mluvčí oznámil, že papež Jan Pavel II byl bezprostředně informován o šťastném ukončení únosu monsignora Casmoussy a že za to poděkoval Bohu modlitbou. Vatikánský mluvčí upřesnil, že nebylo zaplaceno žádné výkupné.

Chaldejský arcibiskup v Mosulu řekl novinářům, že únosci se spojili s mosulskou diecézí telefonicky. Použili mobil monsignora Casmoussy a požadovali výkupné 200 tisíc dolarů. Monsignor po svém propuštění poděkoval papeži a prohlásil, že je třeba přesvědčit Spojené státy, aby připravily plán stažení svých sil z Iráku. Dodal, že k jeho únosu došlo pravděpodobně omylem.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme