Argentince znovu pobouřilo vydání britského pořadu Top Gear. Kvůli Falklandám

Argentinská veřejnost i média se opět zlobí na britský motoristický seriál Top Gear. Dvě části epizody natočené v argentinské Patagonii odvysílala BBC o víkendu, a to včetně záběrů útoků, házení kamení a zmínky o faktickém vyhoštění. Argentinci znovu obviňují tvůrce seriálu, že provokovali a přímo na území jejich země naráželi na válku o Falklandy, kterou Argentina proti Britům prohrála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proslulý moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson dostal od BBC poslední varování po dalším z řady incidentů | Zdroj: Reuters

Argentinci na sociálních sítích opět kritizují štáb Top Gearu a hlavně značku, kterou mělo Porsche moderátora Jeremy Clarksona.

Z posloupnosti H 982 FKL vyčetli letopočet vojenského konfliktu a zkratku Falkland. Policie navíc při natáčení našla v kufru další značku, která se dala číst jako vulgární vzkaz. Štáb ale takový záměr popírá.

Přestože Argentina Falklandské ostrovy, které nazývá Malvínami, nikdy neosídlila a jejich obyvatelé se loni v referendu jasně vyslovili k příslušnosti k Velké Británii, vláda v Buenos Aires si je nárokuje jako své území.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme