Argentinci v ulicích požadovali vyšetření smrti prokurátora Nismana

Tisíce Argentinců vyšly do ulic a požadovaly důkladné vyšetření smrti prokurátora Alberta Nismana. Podle oficiálních míst vše nasvědčuje sebevraždě, vyšetřovatelka ale nevyloučila, že k ní mohl být přinucen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce Argentinců vyšly do ulic a požadovaly důkladné vyšetření smrti prokurátora Nismana | Zdroj: Reuters

Argentinci vyšli do ulic - před prezidentský palác, před budovu kongresu a také k domu, kde prokurátor Alberto Nisman bydlel a kde ho našli zastřeleného. Část lidí protestovala proti vládě.

Opoziční poslankyně, která měla Nismana doprovázet na pondělní tajné slyšení v parlamentu řekla, že pro sebevraždu neměl důvod.

Nad okolnostmi smrti se podivují i politici naklonění prezidentce Cristině Fernándezové: „Chceme vědět, která mafiánská součást naší společnosti ho k tomu přiměla," řekl poslanec koalice Julián Domínguez.

Sama prezidentka vyzvala na internetu Argentince, aby si uvědomili, jak je případ složitý a nevěřili lžím.

Prezidentka Cristina Fernándezová společně s ministrem zahraničí podle federálního prokurátora Alberta Nismana pomáhala krýt skupinu Íránců podezřelých z bombových útoků v roce 1994. Při nich v židovském středisku v Buenos Aires zemřelo 85 lidí. Jednalo se o největší teroristický útok v historii země. Nisman byl včera, těsně před slyšením v parlamentu, nalezen mrtvý.

Tělo federálního prokurátora Alberta Nismana našla v noci jeho matka a bodyguardi v koupelně jeho bytu v Buenos Aires.

Podle informací, které zatím policie zveřejnila, byl uvnitř koupelny v bytě zavřeném zevnitř. Měl jednu střelnou ránu, vedle něj ležela pistole a zásobník na náboje.

Argentinská prezidentka Cristina Fernándezovou s ministrem zahraničí Hectorem Timermanem | Foto: Reuters

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme