Argentinská prezidentka je po operaci, lékaři jí odstranili nádor štítné žlázy

Lékaři odstranili nádor štítné žlázy argentinské prezidentce Cristině Fernándézové. Prezidentka je v zemi mimořádně populární, před nemocnicí ve městě Pilar a na několika místech hlavního města Buenos Aires se lidé celý den modlili za její zdraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosavadní argentinská prezidentka Cristina Fernandézová | Zdroj: Reuters

Operace prý byla úspěšná, neobjevily se metastázy, není potřeba chemoterapie. Lékaři říkají, že má Fernándézová 90 procentní šanci na úspěšné vyléčení. Teď by měla být několik týdnů v rekonvalescenci ve své rezidenci na jihu Argentiny.

Osmapadesátiletá Fernándezová se loni v říjnu stala první ženou v Latinské Americe, která byla opakovaně zvolena do prezidentského úřadu. Za její vlády se snížila chudoba, pokračují štědré sociální programy a ekonomice se daří.

Přehrát

00:00 / 00:00

O argentinské prezidentce mluvil na Rádiu Česko redaktor David Koubek

Časopis Forbes ji v roce 2008 zařadil na 13. místo žebříčku nejmocnějších žen světa, v roce 2010 ji časopis Time zařadil dokonce na místo druhé.

Venezuelský prezident Hugo Chávez koncem prosince poznamenal, že za jeho rakovinou, onemocněním Fernándézové a také brazilské prezidentky Rousseffové stojí Spojené státy. Washington podle něj vyvinul způsob, jak u latinskoamerických levicových vůdců vyvolat rakovinu.

Igor Maňour, David Koubek, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme