Ariel Šaron podpořil odsun osadníků z pásma Gazy

Izraelský premiér nežádá odpůrce stažení židovských osad z pásma Gazy o prominutí. Ariel Šaron tak zareagoval na obvinění, že změnil své názory a že ke svému plánu neměl mandát. V Tel Avivu včera protestovalo přes 150 000 Izraelců, kteří tak vyjádřili nesouhlas s odsunem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v Izraeli | Zdroj: ČTK

Ariel Šaron ale zároveň uvedl, že chápe bolest osadníků a odpůrců likvidace osad. Podle Šarona se měl více věnovat vysvětlování důvodů, proč změnil své původní názory a rozhodl se přistoupit k plánu evakuace židovských osad.

Izraelský premiér byl donedávna stoupencem osadnictví a podporoval je. Jeho plán na odchod z pásma Gazy a severozápadního břehu Jordánu, podpořil parlament. Podle průzkumů veřejného mínění jej podporuje i většina Izraelců.

Přes 150 tisíc Izraelců se zúčastnilo demonstrace odpůrců evakuace židovských osad v izraelském městě Tel Avivu. Jedná se o poslední velký protest před stahováním židovského státu z pásma Gazy. Vyklízení tamních osad by mělo začít už pozítří.

Jaromír Janev, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme