Ariel Šaron podpořil odsun osadníků z pásma Gazy

Izraelský premiér nežádá odpůrce stažení židovských osad z pásma Gazy o prominutí. Ariel Šaron tak zareagoval na obvinění, že změnil své názory a že ke svému plánu neměl mandát. V Tel Avivu včera protestovalo přes 150 000 Izraelců, kteří tak vyjádřili nesouhlas s odsunem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Ariel Šaron ale zároveň uvedl, že chápe bolest osadníků a odpůrců likvidace osad. Podle Šarona se měl více věnovat vysvětlování důvodů, proč změnil své původní názory a rozhodl se přistoupit k plánu evakuace židovských osad.

Izraelský premiér byl donedávna stoupencem osadnictví a podporoval je. Jeho plán na odchod z pásma Gazy a severozápadního břehu Jordánu, podpořil parlament. Podle průzkumů veřejného mínění jej podporuje i většina Izraelců.

Přes 150 tisíc Izraelců se zúčastnilo demonstrace odpůrců evakuace židovských osad v izraelském městě Tel Avivu. Jedná se o poslední velký protest před stahováním židovského státu z pásma Gazy. Vyklízení tamních osad by mělo začít už pozítří.

Jaromír Janev, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme