Armáda dobyla poslední větší město, které ve střední Sýrii ovládal Islámsky stát

Syrská armáda už má zcela pod kontrolou Suchnu, což je poslední větší město, které v provincii Homs držela teroristická organizace Islámský stát. S odkazem na syrská státní média o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Armáda a její spojenci nyní pokračují v tažení proti islamistům směrem na východ.

Damašek (Aktualizováno: 11:18 12. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj s Islámským státem v Sýrii (záběr z města Rakka) | Foto: Zohra Bensemra | Zdroj: Reuters

Syrská státní média uvedla, že islamisté byli zabiti a jejich zbraně zničeny. Město Suchna se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od starobylého města Palmýra a zhruba 30 kilometrů od hranic s provincií Dajr az-Zaur, posledním opěrným bodem Islámského státu v Sýrii. Právě na tuto oblast se teď zaměřují syrské vládní síly.

Syrští uprchlíci se začínají vracet domů, před válkou a džihádisty jich uprchly miliony

Číst článek

Syrské vládní síly, které postupují od západu, již pronikly do provincie Dajr az-Zaur z jižních oblastí sousední provincie Rakka.

Bojovníci IS mají pod kontrolou takřka celou provincii Dajr az-Zaur, k níž na východě přiléhá Irák. Syrská vláda v této provincii kontroluje pouze izolované části stejnojmenného hlavního města provincie a nedalekou vojenskou základnu.

Na mapě je rozsah syrské province Homs.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme