Armáda dobyla poslední větší město, které ve střední Sýrii ovládal Islámsky stát

Syrská armáda už má zcela pod kontrolou Suchnu, což je poslední větší město, které v provincii Homs držela teroristická organizace Islámský stát. S odkazem na syrská státní média o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Armáda a její spojenci nyní pokračují v tažení proti islamistům směrem na východ.

Damašek (Aktualizováno: 11:18 12. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boj s Islámským státem v Sýrii (záběr z města Rakka) | Foto: Zohra Bensemra | Zdroj: Reuters

Syrská státní média uvedla, že islamisté byli zabiti a jejich zbraně zničeny. Město Suchna se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od starobylého města Palmýra a zhruba 30 kilometrů od hranic s provincií Dajr az-Zaur, posledním opěrným bodem Islámského státu v Sýrii. Právě na tuto oblast se teď zaměřují syrské vládní síly.

Syrští uprchlíci se začínají vracet domů, před válkou a džihádisty jich uprchly miliony

Číst článek

Syrské vládní síly, které postupují od západu, již pronikly do provincie Dajr az-Zaur z jižních oblastí sousední provincie Rakka.

Bojovníci IS mají pod kontrolou takřka celou provincii Dajr az-Zaur, k níž na východě přiléhá Irák. Syrská vláda v této provincii kontroluje pouze izolované části stejnojmenného hlavního města provincie a nedalekou vojenskou základnu.

Na mapě je rozsah syrské province Homs.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme