Armáda zrušila blokádu Gazy

Izraelská armáda zrušila blokádu židovských osad v pásmu Gazy. Rozhodla tak poté, co jednotky policistů a vojáků uklidnily protesty části židovských osadníků proti plánovanému stažení Izraelců z oblasti. Izraelská armáda oznámila, že dočasné uzavření pásma Gazy skončilo, ale jej možné je kdykoliv obnovit v závislosti na situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská policie zadržuje extremistu | Foto: ČTK/EPA

Jak uvedl izraelský rozhlas, armáda označila pásmo Gazy za uzavřený vojenský prostor, aby zabránila pravicovým extremistům v příjezdu do oblasti a v pokračování protestů. Šlo o první velké měření sil přímo v terénu, kdy izraelská policie i armáda projevily rozhodnost, ale zároveň v možné míře i citlivý přístup k celkové situaci. Přes napjaté ovzduší nebyl při zásazích policie a armády nikdo zraněn.

Katarská televize Al-Džazíra informovala o tom, že život šestnáctiletého Palestince, kterého se pokusili extremisté lynčovat, zachránili izraelští novináři.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme