Armáda zrušila blokádu Gazy

Izraelská armáda zrušila blokádu židovských osad v pásmu Gazy. Rozhodla tak poté, co jednotky policistů a vojáků uklidnily protesty části židovských osadníků proti plánovanému stažení Izraelců z oblasti. Izraelská armáda oznámila, že dočasné uzavření pásma Gazy skončilo, ale jej možné je kdykoliv obnovit v závislosti na situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská policie zadržuje extremistu | Zdroj: ČTK

Jak uvedl izraelský rozhlas, armáda označila pásmo Gazy za uzavřený vojenský prostor, aby zabránila pravicovým extremistům v příjezdu do oblasti a v pokračování protestů. Šlo o první velké měření sil přímo v terénu, kdy izraelská policie i armáda projevily rozhodnost, ale zároveň v možné míře i citlivý přístup k celkové situaci. Přes napjaté ovzduší nebyl při zásazích policie a armády nikdo zraněn.

Katarská televize Al-Džazíra informovala o tom, že život šestnáctiletého Palestince, kterého se pokusili extremisté lynčovat, zachránili izraelští novináři.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme