Letoun F-16 belgické armády narazil do budovy v Nizozemsku. Zranění jsou dva lidé včetně pilota

Stíhací letoun F-16 belgické armády ve čtvrtek na letecké základně Leeuwarden v Nizozemsku během rolování narazil do budovy poblíž vzletové dráhy. Pilot se katapultoval a byl zraněn, zraněna byla jedna další osoba, která se nacházela v budově. Příčina nehody zatím není známa, uvedlo nizozemské letectvo.

Leeuwarden Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stíhací letoun F-16 (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

K nehodě došlo během vzletového manévru letadla. Po kolizi s budovou nedošlo k výbuchu ani k požáru, upřesňuje armádní twitter.

De toedracht van dit incident is nog onduidelijk, maar wordt nu verder onderzocht #luchtmacht
@Veiligheidsregio Fryslân @Vliegbasis Leeuwarden @Belgian Air Force🇧🇪

10:55 – 01. 07. 2021

8 30

Incident byl poprvé nahlášen záchranné službě v 9.22 a situace dostala nejvyšší stupeň naléhavosti, což znamená, že všechny záchranné složky na místě nehody podléhají jedinému vedoucímu důstojníkovi, uvedl server NL Times. V rámci prevence požáru byl při zásahu použit hasicí přístroj na letoun, kterému by se mohla vznítit palivová nádrž.

Stroj belgické armády byl na základně v Leeuwardenu podle médií nejspíš na cvičení. V roce 2019 se zde společného mezinárodního cvičení zúčastnili také čeští piloti ze základny taktického letectva v Čáslavi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme