V Arménii zatkli opozičního politika a oligarchu. Čelí obvinění, že si jeho strana kupovala hlasy

V Arménii byl zatčen opoziční politik a jeden z tamních nejbohatších oligarchů Gagik Carukjan na základě podezření, že si jeho strana Vzkvétající Arménie kupovala během parlamentních voleb v roce 2017 hlasy, informuje server Echo Moskvy. Carukjan jakákoliv provinění odmítá a postup úřadů označil za politicky motivovaný.

Jerevan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gagik Carukjan | Zdroj: Reuters

Strana Vzkvétající Arménie zaujímá od roku 2004 téměř čtvrtinu křesel v arménském parlamentu. Za tuto dobu byla jak v opozici, tak v koalici s republikány, kteří byli největší politickou silou v zemi, než je v předčasných volbách v roce 2018 vystřídal Můj krok Nikola Pašinjana.

Právě premiéra Pašinjana od začátku pandemie Carukjan kritizoval za přijatá protikoronavirová opatření. Na začátku června také premiéra obvinil, že nevyplnil předvolební sliby, díky nimž se před dvěma lety dostal k moci, což Pašinjan popřel.

Arménii postihl koronavirus ze zakavkazkých zemí nejhůře. Na stát se třemi miliony obyvatel připadá podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse přes 48 600 potvrzených případů koronaviru a přes 940 úmrtí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme