Arménská armáda vyzvala premiéra, aby s vládou odstoupil. Ten výzvu označil za převrat

Arménská armáda vyzvala premiéra Nikola Pašinjana, aby i s celou vládou odstoupil. Podle agentury TASS se v prohlášení generálního štábu uvádí, že současný kabinet není schopný přijímat odpovídající rozhodnutí v kritické situaci pro národ. Pašinjan výzvu označil za pokus o vojenský převrat.

Jerevan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pašinjan čelí protestům a výzvám k rezignaci kvůli porážce v loňské krátké válce o Náhorní Karabach | Foto: Vahram Baghdasaryan/Photolure | Zdroj: Reuters

„Premiér a vláda Arménie nejsou od nynějška schopni v této krizové a osudové situaci arménského lidu přijmout odpovídající rozhodnutí. V souvislosti se současnou situací požadují arménské ozbrojené síly rezignaci premiéra a vlády... a zároveň varují před použitím síly proti národu...,“ uvádí se v prohlášení generálního štábu, které bylo ve čtvrtek zveřejněno.

‚Buďte připraveni uchopit moc.‘ V Arménii demonstrovaly tisíce lidí, chtějí rezignaci premiéra

Číst článek

Předseda vlády zareagoval výzvou svým stoupencům, aby se hned v Jerevanu sešli na centrálním náměstí Republiky.

Ve vystoupení vysílaném na facebooku pak oznámil, že rozhodl o odvolání náčelníka generálního štábu a jeho prvního zástupce. Ministr obrany podle něj už připravuje jmenování jejich nástupců.

Pašinjan čelí protestům a výzvám k rezignaci kvůli porážce v loňské krátké válce o Náhorní Karabach.

Kritici ho obviňují, že se dopustil vlastizrady, když podepsal dohodu s Ázerbájdžánem, která znamenala postoupení části sporného území.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme