Arménský premiér bude jednat v Paříži

Už dost napjaté francouzsko-německé vztahy může dnes dále poznamenat návštěva arménského premiéra Andranika Markariana v Paříži. Prezident Chirac zpochybnil, že by se Turecku omluvil za výsledek hlasování ve francouzském národním shromáždění o genocidě Arménů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Champs Elysées a Vítězný oblouk | Foto: Jan Rosenauer

Podle médií se původně prezident Chirac, který návrh zákona považuje za zbytečný, telefonicky omluvil tureckému premiérovi Erdoganovi s tím, že udělá všechno pro to, aby návrh zákona schválen nebyl. Elysejský palác však něco takového dementoval a potvrdil, že Chirac sice považuje návrh zákona za zbytečný, ale zároveň trvá na tom, že pokud chce Turecko vážně uvažovat o vstupu do Evropské Unie, musí genocidu Arménů uznat.

Předpokládá se, že Chirac bude něco takového opakovat i dnes během schůzky s arménským premiérem Andranikem Markarianem, na druhou stranu mu těžko slíbí přijetí zmíněného zákona, podle některých odborníků nelze jeho projednávání v senátu čekat do prezidentských voleb v květnu 2007.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme