Armitage se přijíždí setkat s představiteli Ukrajiny

Náměstek amerického ministra zahraničí Richard Armitage přijíždí na třídenní návštěvu Ukrajiny. Během návštěvy se má setkat se všemi protagonisty ukrajinské krize - s dosluhujícím prezidentem Leonidem Kučmou, premiérem Viktorem Janukovyčem a samozřejmě také s vítězem prezidentských voleb vítězem Viktorem Juščenkem. Ten včera vyzval k blokádě budovy vlády. Chce tak znemožnit Janukovyčovi, aby vedl zasedání kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko | Foto: ČTK

Ukrajinský premiér Viktor Janukovyč totiž oznámil, že jeho dovolená, kterou si musel vzít kvůli předvolební kampani, skončila, a hned na dnešek svolal zasedání vlády.

Jaký je důvod opětovných protestů opozice? Vítěz voleb Viktor Juščenko tento kabinet neuznává. Ukrajina si podle jeho slov zaslouží poctivou a čestnou vládu, zatímco Janukovyčovi lidé se snaží současnou situaci zneužít k záchraně a rozmnožení svých nelegálně nabytých majetků.

"Bratříčci, vy teď převádíte z jednoho konce světa na druhý nějakých 700 miliónů dolarů, zabíjíte ministry a na poslední chvíli se snažíte zprivatizovat to, co jste ještě nestihli rozkrást. Na tomto místě oficiálně prolašuji, se žádné zasedání vaší nezákonné vlády se konat nebude," prohlásil Juščenko a vyzval své stoupence, aby brzy ráno obnovili blokádu úřadu vlády.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme