Armitage se přijíždí setkat s představiteli Ukrajiny

Náměstek amerického ministra zahraničí Richard Armitage přijíždí na třídenní návštěvu Ukrajiny. Během návštěvy se má setkat se všemi protagonisty ukrajinské krize - s dosluhujícím prezidentem Leonidem Kučmou, premiérem Viktorem Janukovyčem a samozřejmě také s vítězem prezidentských voleb vítězem Viktorem Juščenkem. Ten včera vyzval k blokádě budovy vlády. Chce tak znemožnit Janukovyčovi, aby vedl zasedání kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko | Zdroj: ČTK

Ukrajinský premiér Viktor Janukovyč totiž oznámil, že jeho dovolená, kterou si musel vzít kvůli předvolební kampani, skončila, a hned na dnešek svolal zasedání vlády.

Jaký je důvod opětovných protestů opozice? Vítěz voleb Viktor Juščenko tento kabinet neuznává. Ukrajina si podle jeho slov zaslouží poctivou a čestnou vládu, zatímco Janukovyčovi lidé se snaží současnou situaci zneužít k záchraně a rozmnožení svých nelegálně nabytých majetků.

"Bratříčci, vy teď převádíte z jednoho konce světa na druhý nějakých 700 miliónů dolarů, zabíjíte ministry a na poslední chvíli se snažíte zprivatizovat to, co jste ještě nestihli rozkrást. Na tomto místě oficiálně prolašuji, se žádné zasedání vaší nezákonné vlády se konat nebude," prohlásil Juščenko a vyzval své stoupence, aby brzy ráno obnovili blokádu úřadu vlády.

Markéta Kaclová, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme