Asad se pomodlil u mešity v Daráji, bývalém symbolu rebelů

Syrský prezident Bašár Asad se pomodlil v mešitě ve městě Darája. Toto damašské předměstí ještě donedávna ovládala syrská opozice. Armáda jej obléhala čtyři roky. Opozice se stáhla až na začátku září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrský prezident Bašár Asad | Foto: Wikimedia Commons, Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Fabio Rodrigues Pozzebom / ABr

Podle syrských médií navštívil v pondělí Asad město Darája, které leží jen zhruba sedm kilometrů jihozápadně od centra Damašku, při příležitosti islámského Svátku oběti. Ten patří mezi nejdůležitější islámské svátky a muslimové při něm obětují Bohu různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy.

Fotografové Asada zachytili v prázdném sále, obklopeného dalšími věřícími. Mezi nimi byl i syrský velký muftí. Fotografii přinesla vládní agentura SANA.

Asad má opět pod kontrolou město Darája. Na severu Sýrie zůstává situace napjatá

Číst článek

Podle záběru syrské televize se Asad do mešity sám dopravil autem na důkaz bezpečnosti ve městě.

Darája byla symbolem odporu proti Asadovi a jeho režimu, armáda ji čtyři roky obléhala. Povstalci se z ní stáhli začátkem září a i s rodinami se přemístili do rebely ovládané provincie Idlib v severozápadní Sýrii. Ztráta tohoto předměstí pro ně byla velkou porážkou, uvedla agentura Reuters.

Z Daráje byli evakuováni i civilisté, ti ale zamířili do oblasti nedaleko Damašku.

Jan Řápek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme