Asadovi stoupenci napadli saúdskoarabskou ambasádu v Damašku

Přívrženci syrského prezidenta Bašára Asada dnes napadli ambasádu Saúdské Arábie v Damašku. K incidentu došlo poté, co Liga arabských států pozastavila Sýrii členství kvůli násilným zásahům armády vůči protivládním demonstrantům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští vojáci ve městě Homs

Syrští vojáci ve městě Homs | Zdroj: Reuters

Podle saúdskoarabské vládní tiskové agentury vtrhlo několik provládních demonstrantů do zastupitelského úřadu, vytloukli okna a zničili interiér.

Liga arabských států dnes na jednání v Káhiře rozhodla o pozastavení syrského členství. Zároveň vyzvala syrskou armádu k ukončení násilností a upozornila, že se v případě pokračování konfliktu v Sýrii obrátí na OSN a na mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy.

Za posledních 10 dní v zemi přišlo o život nejméně 250 lidí.

Povstání proti Asadovu režimu trvá už od poloviny března. Mezinárodní organizace Human Right Watch včera představila své závěry, podle nichž se syrská vláda dopouští válečných zločinů, protože brutálně používá ozbrojenou sílu proti neozbrojeným civilistům, mučí lidi a hromadně je zatýká.

ČRo, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme