Asijské oblasti zdevastované tajfunem sčítají škody

Tajfun Krosa, který o víkendu zabíjel na Tchajwanu a poté zasáhl Čínu, už ztratil na síle. Úřady nyní sčítají milionové škody. Další přírodní živel, tajfun Lekima si vybíral nejvyšší daň ve Vietnamu, kde je obětí na 70. Podle Hanoje jde navíc o nejhorší záplavy za posledních nejméně 50 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky tajfunu ve Vietnamu | Foto: AFP

Zatopena je takzvaná Severostřední oblast, kde bylo zničeno na 100 tisíc domů. Mnozí lidé, kteří byli evakuováni, se už chtěli vrátit, když ale viděli, že jejich příbytky jsou stále pod vodou, museli opět vyhledat provizorní ubytování.

Škody podle předběžných odhadů přesahují 40 milionů dolarů, zničena jsou totiž i rýžová pole a infrastruktura. Voda navíc podle prohlášení vietnamského premiéra neopadne dříve než za týden či dva. Do postižených oblastí proto proudí hlavně potravinová pomoc, ze vzduchu i po vodě, nasazeny jsou vrtulníky i čluny, které dopravují jídlo a pitnou vodu. Problémem ale zůstává přerušené elektrické vedení a zničené pozemní komunikace.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme