Dohoda o vakcíně proti koronaviru. Britská Astra Zeneca se chce spojit s Ruskem, ohlásil Putin

Britská farmaceutická společnost Astra Zeneca se chystá podepsat dohodu o spolupráci s Ruskem na vývoji vakcíny proti novému koronaviru. Informoval o tom ruský prezident Vladimir Putin na každoroční tiskové konferenci. Kvůli pandemii na dotazy odpovídá ze své rezidence za Moskvou prostřednictvím videomostu. Novináři celostátních a zahraničních médií je pokládají v moskevském obchodním centru.

Od stálého zpravodaje Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin | Foto: Mikhail Klimentyev | Zdroj: Reuters

„Poslouchám doporučení našich odborníků, a proto jsem to zatím, jak doporučují odborníci, neudělal. Ale udělám to v první vhodnou chvíli,” uvedl Putin. Vyjádřil přitom přesvědčení o nezbytnosti všeobecného očkování proti koronaviru.

V největší zemi světa úřady zatím schválily dvě ruské vakcíny: Sputnik V a EpiVakKorona. K výrobě se také připravuje třetí.

Celkem se v zemi, kde žije přibližně 146 milionů obyvatel, od počátku pandemie infikovalo více než 2,7 milionu obyvatel, přes 49 000 jich zemřelo. Zotavilo se naopak už skoro 2,2 milionu nakažených.

mia, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme