Ať mohou zůstat, žádá garanci pro zahraniční pracovníky v britském zdravotnictví šéf NHS

Zahraniční pracovníci v britském zdravotnictví by měli dostat ujištění, že budou smět zůstat ve Spojeném království. K poskytnutí takové garance vyzval londýnskou vládu šéf ostrovního systému bezplatné zdravotnické péče NHS Simon Stevens. Nová premiérka Theresa Mayová chce záruky pro unijní občany spojit s obdobným krokem evropských států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocniční chodba (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Simon Stevens pro Telegraph zdůraznil, že britské zdravotnictví závisí na oddaných profesionálech ze zahraničí. Podle něj by vládní garance, že budou smět zůstat v Británii na neurčito, měli dostat nejen unijní občané, ale paušálně všichni cizinci, kteří teď pro NHS pracují.

Podle statistiky z roku 2014 je "nebritského" původu čtvrtina všech lékařů a asi 13,5 procenta sester. V některých regionech je podíl ještě podstatně vyšší.

I kdyby Británie po odchodu z EU zavedla pro imigranty tzv. australský bodový systém, lékaři a sestry budou podle Stevense stále představovat nejžádanější přistěhovalce. Proto na poskytnutí okamžitých garancí není z pohledu vlády podle šéfa NHS nic sporného.

Kadeřník chce nechat zánik členství Británie v EU posoudit parlamentem

Číst článek

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme