Atentátnice odpálily na severu Nigérie nálože, útok nepřežilo několik desítek lidí

Při atentátu na severu Nigérie zemřelo až sto lidí, informovala o tom nigerijská média. BBC a další západní zdroje ale uvádějí výrazně nižší počet obětí. Agentura AFP hovoří až o 45 mrtvých. Sebevražedné atentátnice odpálily nálože na tržišti ve městě Maiduguri.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trh v nejchudší africké zemi Nigeru

Trh v nejchudší africké zemi Nigeru | Foto: CC BY-SA 2.0, annevbast

Exploze na přeplněném tržišti zazněly krátce po sobě. Druhá nálož vybuchla ve chvíli, kdy se lidé seběhli na pomoc zraněným po prvním útoku.

Ženy byly údajně zahalené v muslimském oděvu a trhaviny skrývaly pod oblečením.

K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil. Hlavním podezřelým je ale hnutí Boko Haram, které se v Nigérii snaží nastolit islámský stát. Aktivita teroristů vzrostla před měsícem po krachu mírových jednání.

OSN skupinu Boko Haram letos v květnu zařadila na svůj oficiální seznam teroristických organizací, Spojené státy tak učinily v loňském roce.

Organizace bojuje proti ústřední vládě od roku 2009. Za letošní rok při zhruba stovce teroristických útoků zabila skupina Boko Haram přes tři tisíce lidí. Podle zprávy OSN muselo kvůli bojům opustit domovy až 1,5 milionu obyvatel.

Marie Machytková, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme