Atentátníci z Bostonu plánovali zřejmě udeřit i v centru New Yorku

Bratři Carnajevovi, podezřelí z bombového útoku na bostonský maraton, plánovali odpálit další nálože v centru New Yorku. Jejich cílem mělo být rušné náměstí Times Square. Vyšetřovatelům to řekl mladší z bratrů, který leží v bostonské nemocnici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tamerlan a Džochar Carnajevovi podezřelí z bombového útoku bostonský maraton

Tamerlan a Džochar Carnajevovi podezřelí z bombového útoku bostonský maraton | Zdroj: ČTK

Bratři prý měli připravenou ještě jednu bombu vyrobenou z tlakového hrnce a dalších pět trubkových náloží. Oznámil to v noci na dnešek starosta New Yorku Michael Bloomberg.

„Město New York je hlavním cílem pro všechny, kdo nenávidí Ameriku a chtějí zabíjet Američany. Právě New York byl další na seznamu útočníků z Bostonu. Byli velmi dobře připravení a není jisté, jestli bychom je dokázali zastavit. Díky vynikající práci bostonské policie na to naštěstí nemusíme hledat odpověď,“ řekl Bloomberg.

Při útocích na cíl bostonského maratonu minulý týden zemřeli tři lidé a více než 260 bylo zraněných. Starší z bratrů, Tamerlan, zemřel při pokusu o zatčení, devatenáctiletý Džochar přežil i přes vážné poranění krku a leží v bostonské nemocnici.

Mladý Čečenec už je při vědomí a podle dostupných informací písemně komunikuje s vyšetřovateli. Podle svých předchozích výpovědí měly být útoky odvetou za americké invaze do Afghánistánu a Iráku.

Devatenáctiletý Džochar Carnajev byl v pondělí formálně obviněn a stane před federálním soudem. Pokud bude shledán vinným, hrozí mu i trest smrti.

Igor Maňour, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme