Atentátníci z Londýna si vyzkoušeli útoky nanečisto

Údajní strůjci sebevražedných atentátů ze 7. července v Londýně si svou jízdu smrti vyzkoušeli nanečisto necelé dva týdny před vlastním provedením útoků. Zjistili to kriminalisté ze záznamu průmyslové kamery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

londýnské metro | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Detektivové provedli rekonstrukci pohybu atentátníků devět dní před 7. červencem při zkoumání tisíců hodin záznamů průmyslové televize na vlakových nádražích v Lutonu a v Londýně.

Na snímcích z 28. června jsou zachyceni tři ze čtyř mužů, jak se pohybovali na nádraží v Lutonu, odkud se přesunuli ke stanici metra Kings Cross. Dva z nich měli na zádech batohy, ale nic nenasvědčuje tomu, že by v nich byly nálože.

Vyšetřovatelům k identifikaci podezřelých pomohl nález vlakových jízdenek a stvrzenek, podle nichž zjistili místo a čas jejich průzkumné cesty. Do Londýna přijeli před devátou hodinou ráno a vraceli se po poledni. Během těchto tří hodin se pohybovali po stejné trase, jakou se vydali 7. července.

Přítomnost podezřelých na osudných místech podle policie naznačuje, že si předem obhlédli potenciální cíle v londýnském dopravním systému a rozvrhli si časový plán cesty na stanovený den útoků. Výbuchy v metru a v autobuse usmrtily 52 lidí.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme