Atentátníci zabili při sérii útoků v Iráku přes 60 lidí

Povstali v Iráku dnes ráno znovu zaútočili. Série sebevražedných atentátů ve třech iráckých městech včetně metropole Bagdádu si vyžádala více než 60 mrtvých a kolem stovky zraněných. Terčem útoků byla zařízení irácké policie a armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

V severoiráckém Tikrítu zabil výbuch 31 osob, na 70 lidí bylo zraněno. Poté, co bezpečnostní síly zabránily útočníkovi provést atentát přímo u policejní stanice, zamířil s vozidlem, kde nálož odpálil.

Tržiště bylo právě plné dělníků z chudých oblastí Iráku, kteří čekali, kteří se přišli na tržiště nechat najmout pro práce na místních stavbách. Mezi mrtvými a zraněnými jsou i dva policisté.

Další atentátník zaútočil v severoiráckém městě Havíja, jižně od strategického ropného města Kirkúku, kde zabil 30 lidí a nejméně 35 zranil. Atentátník stál mezi ostatními asi 150 uchazeči o práci u bezpečnostních sil a odpálil trhavinu, kterou měl ukrytou pod oděvem.

Dva pumové útoky jsou také hlášeny přímo z metropole Bagdádu. Podle dosud kusých zpráv byly spáchány v jižní a západní čtvrti a vyžádaly si nejméně tři mrtvé a desítku zraněných, uvedla agentura AFP s odvoláním na zdroj ministerstva vnitra.

Souběžně s atentáty pokračuje na západě Iráku nedaleko syrských hranic druhá největší operace mnohonárodnostních jednotek od konce války. Akce je namířena proti stoupnecům jordánského teroristy Abú Músy Zarkávího, kteří se hlásí k organizaci Al-Kádia.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme