Atentátník slovenského premiéra zabít nechtěl. Ficovi se omluvil, píše se v soudním dokumentu

Atentátník na slovenského premiéra Roberta Fica tvrdil, že politika nechtěl zabít. Na útok se připravoval a Ficovi se za něj omluvil. Vyplývá to ze soudního rozhodnutí o vazebním stíhání útočníka, který ministerského předsedu minulý týden několikrát postřelil. Střelec svůj čin zdůvodnil tím, že nesouhlasí s politikou nynější vlády. Soudní dokument zveřejnila televize TA3.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští policisté před budovou, kde sídlí kancelář opozičního politika Alexeja Navalného

Útočník střílel poté, co Fico po výjezdním zasedání vlády přišel na náměstí ve městě Handlová pozdravit lidi | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Fakultní nemocnice v Banské Bystrici, ve které je Fico hospitalizován, ve čtvrtek uvedla, že zdravotní stav pacienta je nadále vážný, ale stabilizovaný; zástupce nemocnice už o víkendu řekl, že politik je mimo ohrožení života. 

Zklidnění se nekoná, čeká Slovensko eskalace? Vládu držel pohromadě Fico, koalice teď mluví mnoha hlasy

Číst článek

Fica podle slovenských médií postřelil 71letý Juraj C. Stíhán je za pokus o úkladnou vraždu, za což mu hrozí vězení na 25 let nebo na doživotí.

Obviněný podle soudu při výslechu k návrhu žalobkyně na jeho vazební stíhání řekl, že neměl v úmyslu zavraždit Fica.

„Uvědomuje si, že jednal zcela nepřípustně, neměl ublížit poškozenému. Měl mu raději odevzdat knihu, kterou měl pro něj nachystanou. Upřímně lituje svého jednání, ale opakuje, že střílet umí a mířil tak, aby nepochybně neohrozil život poškozeného. Rovněž dával velký pozor, aby ani náhodou neohrozil žádného člověka v davu ani ochranku,“ napsal soudce ve zdůvodnění rozhodnutí, kterým obviněného v sobotu poslal do vazby.

Útočník střílel poté, co Fico po výjezdním zasedání vlády přišel na náměstí ve městě Handlová pozdravit lidi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme