Atentátník z Oklahoma City bude 11. června popraven

Poprava atentátníka Timothyho McVeigha se ve Spojených státech uskuteční 11. června a nebude se odkládat. Prohlásil to americký ministr spravedlnosti, generální prokurátor John Ashcroft. Úřady podle něj poskytly obhájcům atentátníka všechny chybějící dokumenty k případu útoku na budovu federálních úřadů v Oklahoma City z roku 1995.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tehdy přišlo o život 168 lidí a přes 600 dalších bylo zraněno. Atentátník se k útoku přiznal, byl odsouzen k trestu smrti a 16. května měl být popraven.

Americké ministerstvo spravedlnosti ale odložilo popravu na 11. června, protože Federální úřad pro vyšetřování nepředal některé dokumenty advokátům. Ti se svým klientem dosud zvažují, zda využijí situace ke zpochybnění procesu, jak jim umožňuje zákon.

Stanislav Vintr, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme