Atentáty v Iráku si vyžádaly desítky obětí

V Iráku pokračuje krveprolití. Dva sebevražedné atentáty si vyžádaly nejméně 66 mrtvých a padesátku zraněných. Ve městě Suvajrá jižně od Bagdádu, které je tradiční baštou povstalců, si útočník vybral za svůj cíl tržiště, kde nechal vybuchnout bombu ve svém automobilu. Na severu země se pak terčem útoků stali především iráčtí policisté a vojáci.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Při útoku na autobus, přepravující irácké policisty blízko města Tikrít, rodiště svrženého prezidenta Saddáma Husajna, zemřel také chlapec, který jel kolem na kole. Atentátníci použili auta naplněného výbušninami. Ozbrojenci podobným způsobem zaútočili také v severoiráckém městě Mosulu. Oběťmi byli také policisté, zranění pocházeli ze spojovacího útvaru armády.

Jak dále uvedla katarská televize Al-Džazíra, v Bagdádu našla policie těla čtrnácti lidí, kteří byli zřejmě zabiti střelou do hlavy. Ve složité bezpečnostní situaci zadrželi americké jednotky 9 iráckých novinářů, kteří jsou podezřelí, že poskytovali pomoc ozbrojencům. Zadržovaní novináři pracují pro zahraniční média.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme