Blackout v Atlantě. Provoz na jednom z nejrušnějších letišť na světě přerušil výpadek proudu

Mezinárodní letiště v americké Atlantě bylo dlouhé hodiny bez elektrického proudu. Nejrušnější dopravní uzel světa nepřijímal ani nevypravoval žádné lety. Podle elektráren státu Georgia za výpadek může požár podzemních zařízení, přesná příčina ale zatím není známá. Dodávky elektřiny byly postupně zcela obnoveny až po několika hodinách.

Atlanta (Aktualizováno: 8:10 18. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Atlantě zůstalo potmě | Foto: Instagram/APLINETREEE | Zdroj: Reuters

Provoz na celém letišti se zastavil hned po výpadku. Všichni cestující tak museli vystoupit z letadel - a to i z těch, která už stála na pojížděcí dráze. Celou akci provázel chaos.

Amsterdamská policie postřelila muže na letišti, oháněl se nožem

Číst článek

Výpadkem osvětlení i přístrojů paralyzované mezinárodní letiště zrušilo víc než tisíc plánovaných odletů, stroje mířící do Atlanty museli dispečeři odklonit jinam.

Atlanta denně odbaví čtvrt milionu pasažérů, kteří se v neděli odpoledne místního času ocitli ve tmě a zmatku.

Jen společnost Delta zrušila už i 300 pondělních letů, což těsně před Vánoci komplikuje dopravu v celé zemi. Starosta Atlanty Kasim Reed nechal pro cestující, kteří v jeho městě uvízli, připravit až 10 000 lůžek v kongresovém centru.

Jan Kaliba, Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme