Atlet Pistorius si zbytek vězení odpyká v domácím vězení, rozhodl jihoafrický soud

Hendikepovaný sportovec Oscar Pistorius odsouzený za zabití své přítelkyně může v pátek opustit vězení. Strávil v něm 10 měsíců. Jihoafrické soudy rozhodly, že si zbytek pětiletého trestu odpyká v domácím vězení. Rodina zabité modelky považuje trest pro Pistoriuse za příliš nízký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius odchází od soudu v Pretorii | Zdroj: Reuters

„Pro nás to není uzavřené. Leda by naši dceři vrátil život nějaký zázrak. Stále nevíme, co se stalo. Pravdu zná jen Oscar a Reeva, ale ta s námi už není,“ řekla matka zabité Reeve Steenkampové.

Televizi NBC řekla, že Pistoriusovi nevěří, že si svou přítelkyni v noci před dvěma lety spletl se zlodějem. Požaduje proto nový proces, ve kterém bude atlet obviněn z vraždy. Soud by mohl začít už v listopadu.

Oscar Pistorius zatím najde nový domov u strýce. Propouštění do domácího vězení je v Jihoafrické republice běžné kvůli přeplněným věznicím.

Soud loni poslal Pistoriuse do vězení na pět let za zabití z nedbalosti. Na svatého Valentýna v roce 2013 zastřelil přes dveře koupelny ve svém domě modelku Reevu Steenkampovou, kterou si podle svého tvrzení spletl se zlodějem.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme