Atomové zbraně nemáme, opravila se Severní Korea

Severní Korea oficiálně prohlásila, že nevlastní atomovou zbraň. Představitelé komunistického státu tak uvedli na pravou míru tvrzení pchjongjangského rozhlasu, že země už nukleární zbraň má. Údajně se jednalo o špatně interpretované prohlášení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protijaderná demonstrace v Soulu | Foto: ČTK/AP

Pchjongjang dnes částečně uklidnil mezinárodní společenství, nepokojené možností, že Severní Korea vlastní atomovou zbraň. Podle představitelů totalitního státu byla inkriminovaná věta pouze nesprávně vyložena. V prohlášení, odvysílaném státním rozhlasem, bylo prý uvedeno, že Severní Korea má právo mít nukleární a jiné prostředky, aby se mohla bránit jaderné hrozbě ze strany Spojených států, a nikoliv že už takovou zbraň má.

Ve svém programu na výrobu jaderných zbraní však Pchjongjang i nadále pokračuje. I proto se minulý týden Spojené státy, Japonsko, Jižní Korea a Evropská unie rozhodli přerušit severokorejcům dodávky pohonných hmot.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme