Generální audience papeže Františka budou opět s věřícími. Naposledy se jí lidé účastnili v únoru

Od příští středy se budou papežské audience opět konat za účasti věřících. Po poradě se zdravotnickými úřady o tom ve středu rozhodl papež František, informovala agentura DPA. Bez veřejnosti se audience konaly kvůli šíření koronaviru od března.

Vatikán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František sloužil mši na Hod boží velikonoční v téměř liduprázdné Bazilice svatého Petra ve Vatikánu

Papež František sloužil mši na Hod boží velikonoční v téměř liduprázdné Bazilice svatého Petra ve Vatikánu | Zdroj: Reuters

Příští papežova generální audience se uskuteční ve středu od 9.30 na nádvoří svatého Damasa v Apoštolském paláci ve Vatikánu. Účast veřejnosti je možná bez předchozího přihlášení. Podle agentury AFP bude ale na místě k dispozici jen 500 židlí.

Před pandemií se audience 83letého papeže konaly většinou na Svatopetrském náměstí. Poslední středeční generální audience se na něm uskutečnila 26. února. Kvůli šíření koronaviru od března Vatikán zakázal účast veřejnosti a následně audience začal vysílat přes internet.

Na středeční generální audienci - zatím poslední vysílané výhradně po internetu - papež znovu připomněl, že „pandemie prohloubila sociální problémy a nespravedlnost“. Virus podle Františka vzešel z „nemocného hospodářství“. „V dnešním světě malý počet bohatých vlastní více než všichni ostatní... To je do nebe volající nespravedlnost,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme