Augsburger Allgemeine: Schröder chystal puč proti Merkelové

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder údajně plánoval puč proti své tehdejší volební vyzyvatelce Angele Merkelové. Ve svém dnešním vydání to alespoň tvrdí deník Augsburger Allgemeine, který tak potvrdil starší informace týdeníku Stern. Schröder hledal spojence v osobě bavorského ministerského předsedy Stoibera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

duel Merkelová vs. Schröder | Foto: Česká televize

Gerhard Schröder chtěl zřejmě všemi dostupnými prostředky zabránit tomu, aby ho právě šéfka CDU nahradila na postu kancléře. Těsně po prohraných volbách loni v září dokonce osnoval puč, jehož hlavním aktérem měl podle Augsburger Allgemeine být bavorský premiér.

Edmund Stoiber měl dokonce od Schrödera dostat nabídku stát se kancléřem velké koalice. Stoiber měl nabídku odmítnout s tím, že za strany unie kandiduje na tuto funkci Merkelová. Deník se přitom odvolává na nejbližší okolí bavorského ministerského předsedy, který před rokem šokoval odmítnutím místa v nové vládě.

Podle Schröderových představ se měla CDU vzbouřit proti Merkelové a hledat si nového předsedu. Sociální demokracie považuje kauzu za odvetu CSU za to, jak s předsedou strany zúčtoval Gerhard Schröder ve svých pamětech.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme