Aukční síň Christie's draží diamant Růžová hvězda. Očekává rekordní cenu

V Ženevě bude dnes na prodej nejdražší diamant, jaký kdy šel do dražby - Růžová hvězda. Jeho cena by se podle aukční síně Sotheby´s mohla vyšplhat na 60 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,2 miliardy korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diamant Růžová hvězda

Diamant Růžová hvězda | Zdroj: Reuters

S téměř šedesáti karáty, tedy 12 gramy, jde o největší známý růžový diamant v kategorii fancy vivid.

„Tak velký kámen této kvality je velmi vzácný a může mířit k jakékoliv ceně. Bude úžasné sledovat, jak to dopadne,“ říká s nadšením šéf klenotnické divize Sotheby´s pro Evropu a Blízký východ David Bennett.

Pro porovnání uvedl, že před třemi lety se pouze 5karátový růžový diamant prodal za více než 10 milionů dolarů.

„Kámen se našel v jihoafrickém dole v roce 1999. Původně jeho váha v hrubém stavu měla 132,5 karátu, potom se zhruba dva roky brousil, zvažovalo se asi 52 variant broušení a nakonec z něho vzniknul tenhle kámen, který má 59,6 karátů,“ popsal historii vzácného diamantu znalec vzácných kamenů Martin Cinolter.

Patnáctikarátový oranžový diamant se vydražil za rekordní částku

Číst článek

Silvie Třeslínová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme