Jehly do jahod dávala kontrolorka, tvrdí australští vyšetřovatelé. Chtěla se pomstít zaměstnavateli

Padesátiletá žena, která pracovala jako kontrolorka na jahodové farmě, byla v pondělí před australským soudem obviněna, že do jahod ukrývala šicí jehly. Motivem jejího jednání byla pravděpodobně pomsta zaměstnavateli. S odvoláním na soudní zdroje o tom v pondělí informoval zpravodajský server BBC.

Brisbane Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jahody (ilustrační foto).

Po konzumaci jahody s jehlou skončil jeden muž v nemocnici. Několik značek své produkty z obchodů preventivně stáhlo. Řadu pěstitelů okolnosti donutily vyhodit tuny jahod. | Foto: Couleur | Zdroj: pixabay.com | CC0 1.0

Jehly v jahodách se v polovině září objevily v obchodech šesti australských států a teritorií. Nejprve v Queenslandu, následně v Novém Jižním Walesu, Viktorii, Území hlavního města, Jižní Austrálii a Tasmánii.

Po konzumaci jahody s jehlou skončil jeden muž v nemocnici. Několik značek své produkty z obchodů preventivně stáhlo. Řadu pěstitelů okolnosti donutily vyhodit tuny jahod.

Chlapec z Nového Jižního Walesu se přiznal, že dával jehly do jahod. Zřejmě z legrace

Číst článek

Místní média uvedla, že obviněnou je australská občanka My Ut Trinh, která je vietnamského původu a do země přišla před více než 20 lety.

Zatčena byla v neděli a v pondělí byla obviněna před soudem v australském městě Brisbane. Na kontaminovaném ovoci byla podle vyšetřovatelů nalezena její DNA.

Motivem činu byla podle všeho pomsta, která měla zaměstnavateli obviněné způsobit ekonomické ztráty. Žena si prý již dříve stěžovala na pracovní podmínky.

Obviněná zůstane ve vazbě do dalšího soudního jednání, které je naplánováno na 22. listopadu. Maximální trest za „potravinový terorismus“, tedy kontaminaci potravin, byl v září v Austrálii zvýšen z deseti na 15 let vězení. Obviněné hrozí podle australských médií až desetiletý trest.

Od září bylo australské policii nahlášeno 186 případů, kdy byla v jahodách nalezena jehla, 15 z toho se ukázalo jako falešný poplach. Zatím není jasné, z kolika z těchto případů je 50letá obviněná žena podezřelá. Policie dnes uvedla, že vyšetřování kauzy „zdaleka neskončilo“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme