Vrah nadějné australské komičky dostal doživotí. Soudce jeho čin popsal jako ‚učiněné zlo‘

Vrah mladé australské komičky Eurydice Dixonové byl v pondělí odsouzen k doživotnímu vězení. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Tělo dvaadvacetileté ženy bylo nalezeno na fotbalovém hřišti v Melbourne loni v červnu jen několik hodin poté, co vystoupila v jednom z barů. Ke znásilnění a vraždě, která vyvolala šok a pobouření po celé Austrálii, se přiznal dvacetiletý Jaymes Todd.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

null

null

Soudce popsal čin jako učiněné zlo, píše BBC. Todd svou oběť sledoval více než hodinu, než jí napadl v parku v centru Melbourne. Dixonová se vracela z pozdního vystoupení, když ji Todd spatřil na nádraží a začal sledovat.

Již rok před vraždou se podle soudu pachatel zajímal o násilná sexuální přepadení a vraždy. Po vraždě se policii sám přihlásil a byl obviněn. Podle policie se vrah s obětí neznali.

Ačkoli se ještě příliš neproslavila, podle mnohých byla Dixonová nadějnou komičkou na začátku své kariéry. Její vražda zaplavila sociální sítě projevy soustrasti a opět otevřela debatu o násilí na ženách v Austrálii.

Podle vládních statistik se až pětina australských žen starších 15 let a jeden z dvaceti mužů stali terčem sexuálního násilí. Todd bude moci požádat o podmínečné propuštění za 35 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme