Austrálie nakoupila milion dávek vakcíny Moderna od Evropské unie. Část byla určena pro Česko

Austrálie od Evropské unie nakoupila milion dávek vakcíny od společnosti Moderna, oznámil v neděli australský premiér Scott Morrison. Canberra vítanou pomoc pro zrychlení očkovací kampaně očekává příští týden.

Canberra (Aktualizováno: 9:22 12. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vakcína Moderna | Foto: Eduardo Munoz | Zdroj: Reuters

Zakoupené unijní vakcíny byly původně určené pro Španělsko, Portugalsko, Bulharsko a Českou republiku, napsal list The Canberra Times bez dalších podrobností.

Zbytek roku bez vakcín AstraZeneca, stát je všechny daruje. Ostatní výrobci v září pošlou 2,5 milionu dávek

Číst článek

Že část vakcín byla určena pro Českou republiku, potvrdil Radiožurnálu mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. „Česká republika darovala v rámci akce, kterou koordinovala Evropská unie, 129 600 dávek,“ řekl s tím, že přesnější termín než darování je prodání.

Podle mluvčího je v tuto chvíli v České republice vakcín dost i pro případný nárůst zájmu o očkování. Proto by Česko nejspíš nedokázalo dodávku vakcín od firmy Moderna využít, tak ji úřady přeprodaly do Austrálie.

Natáčení filmu s Chrisem Hemsworthem se přesouvá z Austrálie do Prahy. Tvůrci se obávají lockdownu

Číst článek

Australský nejlidnatější stát Nový Jižní Wales v neděli oznámil dalších 1262 infekcí. Je to o něco méně než dosavadní maximální denní přírůstek 1599 nakažených, které tamní úřady oznámily v sobotu. Sousední Victoria za posledních 24 hodin potvrdila 392 nakažených, což je rovněž méně než v sobotu.

Kvůli nárůstu infekcí v posledních měsících zavedla dvě nejlidnatější města Sydney a Melbourne přísnou uzávěru. Ta má trvat až do chvíle, dokud nebude plně naočkováno alespoň 70 procent z šestadvacetimilionové australské populace. Splnění tohoto cíle se očekává nejdříve na konci října.

Úřady ve státě Queensland naopak v neděli oznámily, že lockdown nezavedou, jelikož za posledních 24 hodin nezaznamenaly jediný případ nákazy.

Tomáš Havlín, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme