Austrálie má poprvé přes 1000 nových případů covidu za den. V Sydney se nedaří zastavit mutace delta

Austrálie ve čtvrtek poprvé od počátku epidemie ohlásila více než 1000 nových případů koronaviru za den. Většina z nich pochází z oblasti největšího města Sydney, napsala agentura Reuters. Nový Zéland oproti předchozímu dni zaznamenal přírůstek nakažených.

Sydney/Wellington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřadům v Sydney se ani přes dvouměsíční uzávěru nedaří zastavit šíření nakažlivější varianty delta (ilustrační foto)

Úřadům v Sydney se ani přes dvouměsíční uzávěru nedaří zastavit šíření nakažlivější varianty delta (ilustrační foto) | Foto: AAP Image/Bianca De Marchi | Zdroj: Reuters

Úřadům v Sydney se ani přes dvouměsíční uzávěru nedaří zastavit šíření nakažlivější varianty delta. Stát Nový Jižní Wales, ve kterém město leží, ohlásil 1029 nových případů, čímž překonal dosavadní maximum 919 případů ze středy. Ze čtvrtečního počtu nově nakažených jich 969 pochází z metropolitní oblasti Sydney.

Australská policie pokutovala na nelegální bohoslužbě desítky lidí, jen pár hodin před zpřísněním opatření

Číst článek

Zdravotnický systém je „pod tlakem“, ale dokáže současnou krizi unést, uvedla premiérka Nového Jižního Walesu Gladys Berejiklianová. Na jednotkách intenzivní péče tohoto východoaustralského státu je 116 lidí, z nichž 102 není naočkováno.

Nový Jižní Wales také zaznamenal tři další úmrtí s covidem-19, mezi kterými byl i třicetiletý muž, jež zemřel doma, píše Reuters.

Zhruba 25milionové Austrálii se původně dařilo držet šíření viru pod kontrolou. Nyní se však potýká s šířením varianty delta a její počáteční úspěch kalí pomalá očkovací kampaň.

Plně naočkováno je zhruba 32 procent Australanů starších 16 let, kolem 54 procent obyvatel má alespoň jednu dávku vakcíny. Celkem se v zemi od počátku pandemie nakazilo 47 700 lidí, z nichž 989 zemřelo.

‚Delta změnila pravidla hry‘. Nový Zéland kvůli koronaviru prodloužil celostátní uzávěru o tři dny

Číst článek

Obyvatelé sousedního Nového Zélandu, který si doposud udržuje poměrně nízké počty nakažených, si momentálně procházejí přísnou celostátní uzávěrou. Podle tamní premiérky Jacindy Ardernové restrikce pomáhají omezit šíření nemoci, ačkoliv se denní bilance infekcí zvyšují. Ve čtvrtek jich Nový Zéland ohlásil 68.

„Uzávěra má dopady, ale delta je hodně ošidná,“ uvedla Ardernová. Obyvatelé pětimilionové země mají nařízeno zůstat doma, nejméně do konce měsíce jsou uzavřeny školy a většina pracovišť.

Kromě výskytu několika případů letos v únoru na souostroví epidemie nepropukla od loňského roku - až do minulého týdne, kdy se objevily první infekce v největším městě Aucklandu. Od počátku epidemie se celkem na Novém Zélandu potvrdilo okolo 3100 infekcí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme