Austrálie znovu ohlásila rekordní přírůstek nových případů covidu. Ohniskem je hlavně Sydney

Tempo šíření koronaviru v Austrálii dál zrychluje. Nejvíce zasažený stát Nový Jižní Wales v neděli ohlásil, že za 24 hodin přibylo dalších 1218 případů nákazy, což je nejvyšší číslo od začátku pandemie. Mnohem nižší bilanci - 92 nově nakažených - ohlásil sousední stát Viktorie, i pro něj to ale byl dosud nejvyšší přírůstek, uvedla agentura Reuters.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Sydney čekají na očkování proti koronaviru | Foto: AAP Image/Bianca De Marchi | Zdroj: Reuters

Nový Jižní Wales je nejlidnatější australský stát, přičemž ohniskem šíření mutace delta je hlavně město Sydney. Počty nakažených tam stoupají navzdory dvouměsíční uzávěře, jejíž podmínky by se ale měly příští týden o něco zmírnit.

Austrálie má poprvé přes 1000 nových případů covidu za den. V Sydney se nedaří zastavit mutace delta

Číst článek

Uzávěra ve státě Viktorie měla podle plánu příští týden skončit, vzhledem k epidemickému vývoji se tak ale nejspíš nestane.

Austrálie přistupuje k pandemii velmi obezřetně a patří k zemím, kde se celkově nakazilo jen relativně málo lidí. Země s 25 miliony obyvatel dosud registruje na 50 000 infikovaných a 993 úmrtí.

Nízko se ale zatím drží i počty očkovaných: obě dávky vakcíny dostalo asi 34 procent obyvatel starších 16 let. Úřady chtějí do listopadu naočkovat 80 procent dospělých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme