Austrálie znovu zavře Melbourne do karantény. Omezení pohybu se dotkne pěti milionů lidí

Austrálie se rozhodla kvůli rostoucímu počtu případů covidu-19 obnovit karanténní opatření. Úřady uzavřou druhé největší město v zemi, pětimilionové Melbourne. Na několik týdnů se uzavře hranice mezi státy Victoria a Nový Jižní Wales.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci stojící před budovou veřejného bydlení v severní části Melbourne v úterý 7. července 2020. | Foto: James Ross | Zdroj: Reuters

V australském Melbourne začne platit omezení pohybu pro obyvatele od půlnoci z úterý na středu (16.00 SELČ) a potrvá nejméně šest týdnů, informoval premiér australského státu Victoria Daniel Andrews.

„Počet případů nákazy přibývá neudržitelně rychlým tempem,“ řekl Andrews na tiskové konferenci v Melbourne.

Australská ekonomika se poprvé od roku 1991 dostane do recese. Na vině je koronavirus i požáry

Číst článek

Na nejlidnatější australský stát Victoria připadlo v úterý 191 z celkem 199 nových případů nákazy, což je nejvíce od začátku pandemie. I pondělní nárůst o 127 nových případů byl rekordní.

Dohromady se ve Victorii nakazilo přes 2800 lidí, z toho 2000 se uzdravilo. 22 lidí pak v souvislosti s koronavirem zemřelo.

Mimo domov jen výjimečně

Počínaje středou mají obyvatelé zůstat v místě svého bydliště, což znamená, že nemají odjíždět na víkendové domy či chaty.

K opuštění hranic uzavřené metropolitní oblasti opravňují jen tři důvody – nákup potravin či dalších nezbytností, vyhledání lékařské péče nebo opatrování blízké osoby a práce nebo studium, pokud není možné je provádět z domova, upřesnil Andrews. 

Znovu se také zpřísňují pravidla pro podniky. Restaurace a kavárny se musí vrátit výhradně k poskytování jídla a nápojů s sebou. Zavřít musí všechny salony krásy a další služby, stejně jako zábavní a kulturní střediska. A obnovený zákaz bude platit i pro společné sportování.

maf, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme