Nový Jižní Wales přes dva týdny nezaznamenal přenos covidu-19. Otevře tak znovu restaurace a kavárny

Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales tento týden uvolní protipandemická omezení provozu restaurací a kaváren poté, co 17 dní po sobě nezaznamenal žádný případ místního přenosu covidu-19. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Austrálie zaznamenala za celou pandemii méně než 29 000 případů (ilustrační foto) | Foto: Bernard Gagnon | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Nový Jižní Wales zpřísnil omezení kvůli koronaviru v prosinci poté, co bylo odhaleno více než 100 případů infekce na severu a západě státu. Jeho premiérka Gladys Berejiklianová řekla, že uvolnění povede od pátku ke zdvojnásobení počtu zákazníků v podnicích, což napomůže jejich zotavení.

V Rakousku se od příštího týdne uvolní koronavirová opatření. Otevřou se obchody, muzea nebo školy

Číst článek

Rozvolnění na východě Austrálie přichází v době, kdy také ve městě Perth na západním pobřeží země nebyl už tři dny evidován žádný nový případ koronavirové nákazy. Perth se přitom v pondělí uzavřel do pětidenní karantény poté, co měl pozitivní test na covid-19 bezpečnostní pracovník v jednom místním hotelu.

Stát Západní Austrálie v neděli nařídil uzávěru zhruba dvěma milionům obyvatel Perthu v obavách z dalšího komunitního šíření viru. Největší australský stát je známý svými tvrdými opatřeními proti šíření koronaviru. Donedávna měl stát s velmi řídkým osídlením uzavřeny své hranice vůči zbytku Austrálie.

Austrálie obecně dokázala koronavirovou epidemii do značné míry zvládnout. Dosud zaznamenala země se zhruba 25 miliony obyvatel méně než 29 000 případů infekce a 909 souvisejících úmrtí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme