Šíření koronaviru v Austrálii a na Novém Zélandu zpomaluje. Velikonoce místní přesto tráví v izolaci

Pandemie nemoci covid-19 zabránila obyvatelům Austrálie a Nového Zélandu dodržet tradice Velikonoční neděle, která je vrcholem křesťanského církevního roku. Lidé se proto pobožností zúčastnili virtuálně přes internet, den pak strávili uzavřeni na zahradách a kde to zákony a nařízení umožnily, tak i procházkami po plážích s dodržováním fyzického odstupu, napsala agentura Reuters.

Canberra / Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evangelická církev v Sydney, podobně jako ta katolická, pro věřící v Austrálii připravila velikonoční kázání přes internet. | Foto: LP | Zdroj: Reuters

V australském svazovém státě Západní Austrálie se v neděli teplota vyšplhala ke 40 stupňům Celsia, což obyvatele přilákalo k moři. Podle policie se ale lidé chovali ukázněně a dodržovali vzájemný odstup. V zemi je však většina pláží uzavřená a na veřejnosti jsou zakázána shromáždění více než dvou osob. Média uvádějí, že Australané k nařízením přistupují s kreativitou, když táboří na zahradách.

Američtí zdravotníci nosí na ochranných oblecích své usměvavé fotky, chtějí rozveselit pacienty

Číst článek

V obou zemích se šíření infekce výrazně zpomalilo, což je připisováno karanténním opatřením a přísnému dodržování sociálního odstupu. Australské ministerstvo zdravotnictví v neděli oznámilo 51 nových případů nákazy, což je nejmenší denní přírůstek v tomto měsíci. Celkem země eviduje 6289 nakažených, z nichž 59 zemřelo.

Nový Zéland v neděli ohlásil 14 nově infikovaných s celkovou bilancí 1049 potvrzených případů nákazy a čtyř úmrtí. Novozélandské úřady rovněž uvedly, že počet uzdravených překonává počet nově infikovaných.

Obě země shodně prohlašují, že se situace vyvíjí velmi příznivě, ale je nutné omezující opatření zachovat, aby koronavirus opět nezískal na síle. Úspěšný vývoj epidemiologické situace se odrazil v růstu popularity australského premiéra Scotta Morrisona i jeho novozélandské kolegyně Jacindy Ardernové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme