Austrálie obnovuje pátrání po zmizelém malajsijském letadle

Dvě australské průzkumné lodě už připluly do přístavů v Indickém oceánu, odkud se vydají pátrat po ztraceném malajsijském letounu. Po čtyřech měsících tak znovu začíná hledání stroje, který v březnu zmizel s 298 lidmi na palubě. Koncem října se k plavidlům připojí ještě třetí loď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník obětem letů MH370 a MH17 v Kuala Lumpuru | Zdroj: Reuters

Všechna tři plavidla jsou vybavená nejmodernější technikou. V pátrání jim pomohou také robotické ponorky se sonary s vysokým rozlišením.

Australský premiér Tony Abott už dříve slíbil, že se vyšetřovací týmy nevzdají, dokud zbytky po letu MH370 nenajdou. Rodiny obětí si podle něj zaslouží vědět pravdu o nehodě.

Boeing 777 se pravděpodobně zřítil v jižní části Indického oceánu. Oceánografové už v létě sonarem zmapovali přes šedesát tisíc kilometrů čtverečních dna.

"Oceán není dole plochý. Našli jsme geologické anomálie, jako třeba podmořské sopky, které mohou naši práci ztížit. Museli jsme o nich vědět," vysvětlil australský ministr infrastruktury Warren Truss, proč muselo jít pátrání v posledních měsících stranou.

Let MH370 z Kuala Lumpur do Pekingu zmizel z radarů letos v březnu. Na palubě letadla bylo 239 lidí. Hledání trosek je už teď nejdražší v historii letectví.

Marie Machytková, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme