Austrálie odmítá, že mohla zabránit masakru na Bali

Australská vláda neměla konkrétní informace o přípravách teroristického útoku na Bali. Prohlásil to australský premiér John Howard. Reagoval tak na kritiku opozice, že kabinet mohl lépe ochránit turisty na Bali. Úřady dosud potvrdily smrt třiceti Australanů. V nemocnicích je nadále více než 120 lidí a 160 se jich stále pohřešuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Megawati Sukarnoputriová a Alexander Downer | Foto: ČTK/AP

Premiér John Howard dnes připustil, že Austrálie měla určité obecné signály o aktivaci teroristických buněk v jihovýchodní Asii, odmítl ale kritiky, že vláda mohla turisty na Bali ochránit před nebezpečím.

Australská vláda vypsala odměnu dva milióny dolarů za poskytnutí informací, které povedou k dopadení pachatelů teroristických útoků na Bali. Kriminalisté a agenti tajných služeb vytvořili společný tým s indonéskými policisty a plánují společný boj proti terorismu. V Jakartě to po setkání s prezidentkou Megawati Sukarnoputriovou prohlásil australský ministr zahraničí Alexander Downer.

Atentát na Bali si vyžádal přes 180 obětí a nikdo se k němu zatím nepřihlásil. Místní tisk dnes napsal, že útok spáchalo osmičlenné vycvičené komando. Bylo v něm prý sedm Indonésanů a jedna osoba původem z Blízkého východu.

Barbora Kroužková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme