Austrálie omezí počet těch, kteří můžou přijet ze zahraničí. Chce ulevit karanténním hotelům

Austrálie od 14. července omezí počet povolených příjezdů ze zahraničí na 3000 týdně. Sníží tak na polovinu dosud povolený počet. Vláda chce krokem uvolnit tlak na karanténní hotely, které kvůli nakaženým nyní praskají ve švech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australský premiér Scott Morrison | Foto: AAP Image/Lukas Coch | Zdroj: Reuters

Omezení podle premiéra Scotta Morrisona budou platit do doby, než bude většina australské populace naočkována. Proočkovanosti by ale měla země dosáhnout až v příštím roce, píše BBC.

Nová omezení byla zavedena poté, co se ve třech velkých městech rozšířila mutace delta. Polovina Australanů je tak aktuálně v lockdownu a platí pro ně přísný zákaz vycházení z domu. Zdrojem šíření mutace delta byly právě i karanténní hotely po celé zemi.

Chorvati nečekaně změnili podmínky pro cestování. Češi musí mít dokumenty ke koronaviru až od pátku

Číst článek

Austrálie uzavřela své mezinárodní hranice pro všechny, kdo nejsou jejími obyvateli, už na jaře loňského roku.

Lidé s povolením k pobytu a vracející se Australané musí na vlastní náklady strávit dva týdny v karanténě v hotelu. Přísná pravidla na hranicích umožňují vstup do země pouze australským občanům a lidem s výjimkou.

Nová opatření ještě více zkomplikují situaci 34 tisíc australských občanů a lidí s povolením k trvalému pobytu, kteří uvízli v zahraničí a registrovali se u vládních úřadů s přáním vrátit se domů.

Premiér Morrison v pátek po setkání s nejvyššími představiteli států a teritorií oznámil, že vláda zajistí více charterových letů, aby Australany repatriovala.

Australská vláda byla pod palbou kritiky i kvůli pomalé vakcinaci. V zemi je plně naočkováno méně než osm procent dospělé populace. Pomalé tempo způsobuje nedostatek vakcíny Pfizer/BioNTech a také rozšířená nejistota z očkování vakcínou AstraZeneca.

piv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme