Austrálie slaví. Policii se podařilo najít čtyřletou holčičku, která před dvěma týdny zmizela z kempu

V Austrálii se podařilo najít čtyřletou holčičku, která před dvěma týdny i se spacím pytlem zmizela ze stanu v kempu na západě země. Podle policie je „naživu a v pořádku“. Cleo Smithovou hledali bezpečnostní složky i místní lidé. V souvislosti s jejím zmizením je ve vazbě šestatřicetiletý muž, napsala australská média.

Canberra Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtyřletá Cleo Smithová v náručí policisty

Čtyřletá Cleo Smithová v náručí policisty | Foto: Western Australia Police Force | Zdroj: Reuters

Policisté našli dívku ve středu brzy ráno místního času v domě v pobřežním městě Carnavorn, zhruba 100 kilometrů jižně od místa, kde s rodinou kempovala. Podezřelého, který z města pochází a na rodinu patrně nemá žádné vazby, vyslýchá policie.

„Byla tu informace, kterou jsme se podrobněji zabývali. Sledovali jsme hodně forenzních stop a vedlo nás to k určitému domu,“ uvedl komisař státu Západní Austrálie Chris Dawson.

BREAKING: Police have just released the first image of Cleo Smith after she was found alive in Carnarvon. #7NEWS

05:57 – 03. 11. 2021

161 1709

„Jeden z policistů ji vzal do náruče a zeptal se jí, jak se jmenuje. Odpověděla: ‚Jmenuju se Cleo‘,“ popsal nalezení místním médiím Dawsonův zástupce Col Blanch. Krátce poté se holčička shledala se svou matkou a nevlastním otcem.

Dívku její rodiče naposledy viděli v rodinném stanu okolo 1.30 místního času 16. října v kempu Blowholes Shacks zhruba 900 kilometrů severně od Perthu. Když se probudili, už ve své části stanu, který sdílela s mladší sestrou, nebyla. Policie měla podezření, že byla unesena, protože zip stanu byl otevřený až do výšky, na kterou by čtyřletá dívka sama nedosáhla.

Breaking: Four-year-old Cleo Smith has been found alive and well by WA Police after missing for more than two weeks smh.com.au/national/austr…

21:27 – 02. 11. 2021

184 1481

Australská policie se obávala, že byla Cleo unesena a nabídla milion australských dolarů (zhruba 16 milionů korun) tomu, kdo jí o dívce předá jakékoliv informace. Podle agentury AP není jasné, jestli odměnu někdo obdržel.

„Jsou to úžasné, úlevné zprávy. Cleo Smithovou našli a je doma v bezpečí a zdravá. Naše modlitby byly vyslyšeny,“ napsal na twitteru australský premiér Scott Morrison.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme