Australané hasí žízeň pivem. Armádní námořnictvo ho do odřízlého města doručilo tři tisíce litrů

Australské armádní námořnictvo zachránilo město na jihu Austrálie před hrozící krizí. Pobřežní město Mallacoota, které se nachází v požáry nejvíce postiženém státě Victoria, bylo odříznuto od zbytku Austrálie od Silvestra, kdy požár zničil tamní domy, auta a znemožnil jet po silnici v obou směrech.

Mallacoota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do australského města Mallacoota se po ničivých požárech nedá dojet po silnici. Zásoby proto vozí loď Australského královského námořnictva HMAS Choules. Poté, co se společnost Carlton & United Breweries dozvěděla o tom, že ve zdejší hospodě došlo pivo, připravila speciální dodávku, kterou doručila po moři.

Koaly v plamenech. ‚Domy vzal ďas, ty se postaví, nejhorší je dopad požárů na zvířata,‘ říká Ika Detrichová

Číst článek

Celkem tak společnost ve čtvrtek ráno na loď HMAS Choules naložila tři tisíce litrů piva. „Hospoda se nachází v centru regionálních komunit. Po tom, co si museli obyvatelé a hasiči Mallacooty v posledních dnech zažít, je pro nás ujištění, že si můžou aspoň dopřát pivo, tou nejmenší věcí,“ řekl výkonný ředitel Carlton & United Breweries Peter Filipovic pro server CNN.

Místní na tuto zprávu reagovali na svých facebookových komunitních stránkách například slovy „Bůh žehnej námořnictvu!“. Firma Carlton & United Breweries zároveň přispěla na pomoc s katastrofickými požáry jeden milion australských dolarů (15,6 milionů korun).

„My si uvědomujeme, jak pozitivní dopad bude dodávka mít na morálku komunity,“ prohlásil mluvčí Australských obranných sil.

Austrálii od října sužují rozsáhlé požáry, které si vyžádaly již 27 obětí a spálily na 10,3 milionu hektarů porostu. Finančně přispívají známé osobnosti jako česká tenistka Petra Kvitová, americká zpěvačka Pink nebo australská komička Celeste Barber, která založila na facebooku sbírku. Do té se již zapojilo přes 1,2 milionu lidí z celého světa a vybrali tak zatím více než 781 milionů korun.

Vít Kubant Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme