Zářivé tenisky a dvě levé nohy. Nový předvolební snímek přinesl australskému premiérovi posměch

Krásná rodinná předvolební fotografie. Usmívající se australský premiér se svou ženou a dcerami. Černý a roztomilý psík. Široké úsměvy, slunečný den. Zářivě bílé, nové tenisky. A dvě levé nohy. Tak dopadl nový portrét premiéra Scotta Morrisona, který umístil na své oficiální webové stránky.

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě levé nohy australského premiéra. Snímek před a po úpravě uvidíte po rozkliknutí | Foto: Department of Prime Minister and Cabinet | Zdroj: Reuters

Chyba vznikla v okamžiku, kdy se premiérovi spolupracovníci rozhodli upravit snímek v počítačovém programu. „A to aniž by o tom premiér věděl,“ uvedla kancelář předsedy vlády v prohlášení.

Místo trochu oprýskaných tenisek s pruhy mu jeho nejvěrnější grafici nadělili sněhobílé, zářivě nové kecky. Až na to, že obě levé.

To samozřejmě neuniklo médiím a uživatelům na sociálních sítích. Premiér Scott Morrison se sice snažil celou situaci zlehčit, ani to nepadlo na úrodnou půdu. „Zpráva mé kanceláři: Neprosil jsem o zářivé boty, ale pokud je už musíte photosophovat, prosím, soustřeďte se na nedostatek vlasů, ne na nohy! :D,“ napsal na twitteru.

„Falešné boty“ a „falešné zprávy“

Uživatelé na sociálních sítích to vzali za své a z premiéra si začali dělat legraci. Na hlavu mu umístili paruku nebo obrázek bílé tenisky. Greig White pro změnu sdílel oficiální fotografii členů vlády, které taktéž opatřil bílými teniskami.

Pro premiérovu stranu nejde před volbami, které se v Austrálii odehrají v květnu, o nejlepší reklamu. Liberálové navíc nemají nejlepší startovní pozici – podle prosincového průzkumu The Guardian si pouze 21 procent Australanů myslí, že Morrisonova strana dokáže vyhrát. Naopak více jak polovina dotázaných tipuje jako vítěze opoziční labouristickou stranu.

„Aby byl zvolen, Morrison musí udělat vše správně a posměch je absolutně tou poslední věcí, kterou potřebuje,“ komentoval pro Reuters nepovedený snímek australský profesor politologie Haydon Manning.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme