Nejvydatnější srážky za posledních 30 let. Australské Sydney zasáhl vydatný déšť, hrozí i přívalové povodně

Australské město Sydney zasáhly nejvydatnější srážky za posledních 30 let. Britská BBC informovala, že intenzivní déšť způsobil chaos v dopravě a tisíce lidí musely opustit své domovy. Státní meteorologická agentura varovala před rizikem přívalových povodní.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australské Sydney zasáhly nejvydatnější srážky za posledních 30 let | Foto: Loren Elliot | Zdroj: Reuters

Podle agentury napadlo v Austrálii za poslední čtyři dny 391,6 milimetru srážek. Bez elektrického proudu zůstalo až 100 000 domácností.

Požáry ohrožují jižní předměstí Canberry. Lidé nemohou utéct, úřady kvůli ohni zavřely dálnici

Číst článek

Déšť v Novém Jižním Walesu přišel po dlouhých měsících bojů s lesními požáry. Ty dva největší déšť uhasil. Australský meteorologický úřad nicméně varoval, že oblasti zasažené plameny mohou být náchylnější k záplavám a rychle se pohybující voda může přinést množství sutin. V Novém Jižním Walesu stále evidují 31 požárů, žádný ale není považován za bezprostředně nebezpečný.

Varování kvůli bouřlivému počasí platí pro celé pobřeží nejlidnatějšího australského státu. „Zasáhlo to každého, je těžké říci, kde je to nejhorší,“ uvedl k současné situaci Matt Kirby, mluvčí záchranné služby. Zranění utrpělo několik lidí, včetně čtyř osob, které seděly v autě, na které v neděli odpoledne v centru Sydney spadl strom. Přerušena je železniční i trajektová doprava v oblasti, uzavřeny byly rovněž desítky škol.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme