Kvůli záplavám bylo v Austrálii evakuováno dalších 6000 lidí. Hladiny řek stále stoupají

Dalších 6000 lidí bylo za posledních 24 hodin evakuováno kvůli záplavám v australském státě Nový Jižní Wales. Metropole státu Sydney se ve středu poprvé po několika dnech probudila do jasného dne, hladina řek ale v některých oblastech stále stoupá, informovala agentura Reuters.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S obnovou budou na východě Austrálie pomáhat i stovky vojáků | Foto: Loren Elliott | Zdroj: Reuters

Podle Reuters výzvu k evakuaci dostalo v Novém Jižním Walesu v uplynulých dnech více než 40 000 lidí. Podle premiérky státu Gladys Berejiklianové byla ve středu vydána nová nařízení, která vyzývají k odchodu do bezpečí obyvatele západních částí města Sydney. Žádná úmrtí spojená s povodněmi zatím nebyla hlášena.

Australský premiér Scott Morrison ve středu uvedl, že budou připraveny vrtulníky, aby dopravily potraviny do supermarketů, kde docházejí zásoby. Do postižených regionů na východě Austrálie bude rovněž vysláno několik stovek vojáků, kteří budou pomáhat s obnovou. „Jejich úkolem bude čištění těchto oblastí, odstraňování trosek,“ řekl ministr pro řešení krizových situací David Littleproud.

Podle meteorologů se silné lijáky budou během středy přesouvat k australskému ostrovnímu státu Tasmánie, kde mohou způsobit lokální povodně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme